BO Sahne 1. yaşını doldurdu!

Bir yıl boyunca gerçek Tiyatro sevdalısı arkadaşlarımızı yakından tanıma fırsatı bulduk.
Zorlu bir yolculuğa çıktığımızın ne kadar farkında olsakta nefes almakta zorlandığımız günler oldu.
Bulunduğumuz arsayı, milyon teklif edilirken inancımıza teslim eden Erol Kaya ile başladık.
Uğurlu ellerini yeni örülen duvarlarda gezdiren Naz, inşaatta gezinirken öğrendiği bütün duaları küçücük kalbiyle bizim için eden Yağız, çimento çuvallarının arasında minicik ayaklarıyla koşuşturan Cansın, inançları hep ensemizde olan annelerimiz, babamız, kardeşlerimiz, Işıl-Burak Sergen tabii ki en büyük desteğimizdi. 

DAIKIN daha ortada bina yokken sponsorluğuyla bize nefes oldu!
BÜYÜÜÜK iş adamları ve firmalar gibi -sanata destek olmanın bize faydası ne!- diye küçük düşünmediler. 

Sabahlara kadar inşaatın her zerresiyle uğraşan Yetkin, duvarları neşeyle ören Hacı, çetin mimarımız Yeşim, havalandırmamızın üstadı Sinan, işin bir ucundan da ben tutayım diyen Umut, Sami ağabey, komşu Asri Turşucu Erdoğan, Amorf Murat bizimle sahada koştururken, daha perde demeden BO Sahne'yi cümle aleme duyuran amazon PGM ekibi  Aşkım, Gülşah, Özlem unutulmazlarımız! 

İnşaatla birlikte molozların arasında ADOLF provası yaptık, Mahir Günşiray Sahne Cihangir'in kapılarını açtı, destek verdi...
Hatta koltukçu tarafından dolandırıldığımızda bir süre Sahne Cihangir' in sandalyelerini ödünç alıp oturttuk seyircimizi.
Daha 3. ayımızda kriz patladı ve 4 kişi çıktığımız yolda 2 kişi kaldık.
Evet hiç kolay geçmedi bu 1 yıl.
4 kişi hesaplanan yük 2 kişinin sırtında önce kambur, sonra emeğin ve inancın gamzesi oldu.
Burak ADOLF' te ter akıttı biz borç ödedik, Sedat bir yandan dekor taşıdı bir yandan tekniği sırtladı biz borç ödedik, Nil, Emel, Durul kendilerinin olmayan tüm işleri sahiplendiler biz borç ödedik, sevgili Akın Yılmaz ve ekibi yanımızda durdu biz borç ödedik, Coşku hem derse girdi, hem elinden gelen işleri kimselere bırakmadı biz borç ödedik, Yunus herkesler tatildeyken -3 kişi de gelse ben çıkarım sahneye abi!- dedi biz borç ödedik, Damla ile Togay'ın omuzunda dert yandık yetmedi, Karmadrama oyunlarını BO için oynadı biz borç ödedik, İlhan Şeşen&Vedat Sakman BO için gelip şarkılar söyledi karşılık kabul etmeden biz borç ödedik, Sumru Yavrucuk -ben sizin için oynayacağım, BO Sahne yaşasın- dedi biz borç ödedik, Yavuz -aileyiz biz, bu da Kokosh'tan- dedi biz borç ödedik, Cüneyt Mete Ankara'dan yetişti biz borç ödedik, indiegogo' dan çağrımıza 5 güzel yürek cevap verdi biz borç ödedik, Münir ile Nurcan çorbada bizimde tuzumuz olsun dediler sürpriz yaptılar biz borç ödedik, Meral Çetinkaya ve melek kızı Zeycan oyunlarımızı izleyip -Siz ne yapmışsınız böyle! Her türlü yanınızdayız- deyip ilk BO Kart alan olmakla yetinmedi, 3. prodüksiyonumuza sponsor olmaya karar verdiler biz borç ödedik...
Az kaldı...
Yarın eski dost Renan Bilek, Nisan ayında Nilgün Belgün BO Sahne yaşasın diye oynayacaklar.
Herkesin hayatında zaman zaman fırtınalar kopsa da sadece yanımızda olduğunu hatırlatmak için hasta haliyle galamıza koşan, sürekli oyunlarımızı duyuran adı gibi Melek Baykal, Yücel Erten, yurt dışı tüm yazışmalarımızı dünyanın diğer ucuna da gitse halleden Emre, inadına -her şey çok güzel olacak, olacak!- diyerek Ares stüdyolarının kapılarını bizimmiş gibi açan Ender & Elvan, DAIKIN ile bizi bulusturan Şule, Hülya, bizimle birlikte hayaller kuran Cezmi Gökalp, Almanya'dan BO için kafa yoran Selçuk Sazak, bizimle sponsor arayışına çıkan Erol Özüdoğru, Esra, Kürşat, BO' ya dans ettiren Flamenkoevi Melek&Hicran, sözleşmelerimizi incelikle hazırlayan İpek, İsmail, köşelerinde BO Sahne'de olanları eksik etmeyen Ece Saruhan, ilker Gezici, gazeteci ve televizyoncu arkadaşlarımız, ilk ödülümüzü vererek yorgunluğumuzu alan Direklerarası Seyircileri, kaleminden dökülen muhteşemlerini (Bakarsın Bulutlar Gider) BO Sahne 2. prodüksiyonu için sahneye koyan Özen Yula, ailemize yeni katılan Selen, Kenan, Onur ve önce öğrencimiz olup, sonra her -yetiş- dediğimizde imdadımıza koşan Serap, sahnemize gururla adını verdiğimiz Alev Sezer, babasından bize miras Batuhan, yüreğimize su serpen gül bahçelerimiz.
18 Mart 2013 te bizi yalnız bırakmayan ancak bir yıldır göremediğimiz tanışlar, henüz BO' ya gelmeye fırsat bulamamış eski ahbaplar, onlar da iyi ki var.

Biz biliyoruz, eminiz; Tiyatro iyidir, güzelleştirir, geliştirir... 
İnancımızı ve emeğimizi yeşerten seyircilerimize yürekten teşekkür ederiz! 
Köşemize çekilmeden, risk alarak BO Sahne' de fırtınalı günlerle baş ederken, 

alkışlarınıza her daim ihtiyacımız olacak.
Bilinçli, nefis bir gelecek için YAŞASIN TİYATRO!
copyright © 2013 | BO SAHNE | all rights reserved | credits